Deváťáci přišli na exkurzi do ostrovské nemocnice, dvě žákyně by tu chtěly pracovat

13.2.2019
Krásné prostředí, příjemný personál a zajímavé pracovní úkoly. Spokojené odcházely z návštěvy ostrovské nemocnice žákyně 9. třídy zdejší 5. základní školy Tereza a Anna. Přišly se se svými spolužáky podívat, jak funguje zdejší zařízení a možná i obhlédnout své budoucí působiště. Poslechly si základní informace o nemocnici, znají její vize, ale například i zaměstnanecké benefity jediného soukromého zdravotnického zařízení na Karlovarsku.

„Obě bychom chtěly pracovat ve zdravotnictví a budeme se hlásit na střední zdravotnickou školu. Líbilo se nám tady, rády bychom tu absolvovaly praxi a třeba chodily o víkendech na brigádu,“ uvedla. Zdejší hlavní sestra Lenka Dlouhá takové brigádníky vítá. „Takové praxe tu fungují několik let. Studenti tuto možnost využívají rádi, protože jim pomáhá v dalším rozvoji. Sami si udělají názor na naší nemocnici a potom se sem vrací,“ uvedla Dlouhá.

Po úvodní přednášce se žáci podívali na zdejší chirurgické oddělení a oddělení následné péče. Žáci základní školy zde byli na takové exkurzi vůbec poprvé, nemocnici jinak navštěvují spíše studenti středních škol.
Největší zájem o dění na odděleních jevily především Tereza a Anna. „Chci pomáhat lidem, ta práce mě baví,“ uvedla Tereza. „Moje mamka i starší sestra ve zdravotnictví pracují a já chci taky“ doplnila svou spolužačku Anna.

Podle jejich třídní učitelky jsou dva lidi, kteří mají zájem o studium střední zdravotnické školy pod školním průměrem. „Toto je spíše chlapecká třída. Normálně se hlásí více děvčat,“ uvedla učitelka. Po návštěvě chce zapojit „své“ děti do dobrovolnické činnosti, která v nemocnici funguje. Dobrovolníci dochází na oddělení následné péče a s pacienty, kteří jsou často upoutání na lůžko, rozpráví nebo jim čtou vybranou knížku, bez nároku na odměnu.

Nemocnice v Ostrově vznikla v roce 1961, od roku 1994 je v soukromých rukou. Nemocnice rodinného typu je zasazena v krásném, klidném a čistém prostředí. Součástí areálu nemocnice je Sportpark, bylinková zahrada, fontána, odpočinková místa.


Archiv novinek

Zákaz návštěv od 16.9.2020

15.09.2020 - VÁŽENÍ PACIENTI, NÁVŠTĚVNÍCI NEMOCNICE! S OHLEDEM NA NEPŘÍZNIVOU EPIDEMIOLOGICKOU SITUACI PLATÍ V NEMOCNICI OSTROV OD 16.9.2020 ZÁKAZ NÁVŠTĚV. ZÁKAZ PLATÍ DO ODVOLÁNÍ A...

I. KOLO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO 2020

02.07.2020 - ...

Archiv novinek

U Nemocnice 1161

363 01 Ostrov

IČO: 47714913

skupinové DIČ: CZ699004572 

Copyright © 2020 NEMOS NET