Deváťáci přišli na exkurzi do ostrovské nemocnice, dvě žákyně by tu chtěly pracovat

13.2.2019
Krásné prostředí, příjemný personál a zajímavé pracovní úkoly. Spokojené odcházely z návštěvy ostrovské nemocnice žákyně 9. třídy zdejší 5. základní školy Tereza a Anna. Přišly se se svými spolužáky podívat, jak funguje zdejší zařízení a možná i obhlédnout své budoucí působiště. Poslechly si základní informace o nemocnici, znají její vize, ale například i zaměstnanecké benefity jediného soukromého zdravotnického zařízení na Karlovarsku.

„Obě bychom chtěly pracovat ve zdravotnictví a budeme se hlásit na střední zdravotnickou školu. Líbilo se nám tady, rády bychom tu absolvovaly praxi a třeba chodily o víkendech na brigádu,“ uvedla. Zdejší hlavní sestra Lenka Dlouhá takové brigádníky vítá. „Takové praxe tu fungují několik let. Studenti tuto možnost využívají rádi, protože jim pomáhá v dalším rozvoji. Sami si udělají názor na naší nemocnici a potom se sem vrací,“ uvedla Dlouhá.

Po úvodní přednášce se žáci podívali na zdejší chirurgické oddělení a oddělení následné péče. Žáci základní školy zde byli na takové exkurzi vůbec poprvé, nemocnici jinak navštěvují spíše studenti středních škol.
Největší zájem o dění na odděleních jevily především Tereza a Anna. „Chci pomáhat lidem, ta práce mě baví,“ uvedla Tereza. „Moje mamka i starší sestra ve zdravotnictví pracují a já chci taky“ doplnila svou spolužačku Anna.

Podle jejich třídní učitelky jsou dva lidi, kteří mají zájem o studium střední zdravotnické školy pod školním průměrem. „Toto je spíše chlapecká třída. Normálně se hlásí více děvčat,“ uvedla učitelka. Po návštěvě chce zapojit „své“ děti do dobrovolnické činnosti, která v nemocnici funguje. Dobrovolníci dochází na oddělení následné péče a s pacienty, kteří jsou často upoutání na lůžko, rozpráví nebo jim čtou vybranou knížku, bez nároku na odměnu.

Nemocnice v Ostrově vznikla v roce 1961, od roku 1994 je v soukromých rukou. Nemocnice rodinného typu je zasazena v krásném, klidném a čistém prostředí. Součástí areálu nemocnice je Sportpark, bylinková zahrada, fontána, odpočinková místa.


Archiv novinek

V ostrovské nemocnici léčí intimní problém žen s únikem moči

13.02.2020 - Stresovou inkontinenci (úniky moči, pozn.aut.), která je způsobená nedostatečnou funkcí pánevních svalů, nově léčí v ostrovské nemocnici pomocí speciální fyzioterapeutické...

Nemocnice Ostrov pořádá sanitářský kurz

06.02.2020 - Nemocnice Ostrov zahajuje dne 10. 3. 2020 akreditovaný kurz „SANITÁŘ". Rozsah výuky je 100 hodin teorie a 80 hodin praxe. Teoretická výuka bude každé úterý od 13,30 v konferenční...

Archiv novinek

U Nemocnice 1161

363 01 Ostrov

IČO: 47714913

skupinové DIČ: CZ699004572 

Copyright © 2020 NEMOS NET