Na interně ostrovské nemocnice se otevřel denní stacionář

16.1.2019

Od začátku ledna funguje na interním oddělení ostrovské nemocnice denní stacionář. To je ambulantní oddělení, sloužící především pacientům, kteří potřebují infuzní léčbu, ale není je třeba je kvůli tomu přijímat do nemocnice. Problémů, které se zde řeší, je celá řada. Infuzní ambulantní léčbu doporučuje například neurolog při bolestech zad či neuropatiích, nebo se zde hlídají pacienti po endoskopických výkonech či čekající na dokončení ambulantních vyšetření. 
 
Stacionář jsme zřídili na základě požadavků především praktických lékařů z terénu. Právě oni dlouhodobě vyjadřovali potřebu o takový druh služeb a to také byl hlavní podnět k tomu, aby v naší nemocnici takové zařízení vzniklo,“ uvedl primář interního oddělení Nemocnice Ostrov MUDr. Václav Pospíšil.
 
V době, kdy v mnoha nemocnicích z mnoho různých důvodů zanikají celá oddělení, je to pro obyvatele Karlovarského kraje jednoznačně výborná zpráva. Podobný stacionář v ostrovském regionu chyběl. O služby stacionáře je podle primáře velký zájem. Základním principem a zároveň klíčovou výhodou je, že pacient přijde do nemocnice s určitým problémem, podstoupí praktickým lékařem či ambulantním specialistou indikovanou léčbu a odpoledne nebo večer odchází domů a nemusí tak být přijímán k hospitalizaci na lůžkovou část oddělení, které pro stálý přetlak pacientů ani nemůže podobné služby nabízet. Objevují se zde spíše mladší pacienti, ti starší nebo s více chorobami se bez hospitalizace většinou stejně neobejdou.
 
Stacionář má nyní kapacitu 5 míst. Jedná se zatím o zkušební provoz. Pokud by byl o stacionář větší zájem, jsme schopni ho ještě rozšířit,“ dodal primář Pospíšil. Stacionář je součástí interní ambulance, a tak i když se primárně s vyšetřením lékařem nepočítá, v případě potřeby je zde k dispozici zázemí celého interního oddělení a samozřejmě lékař ambulance s celým zdravotnickým týmem. Na interním oddělení ostrovské nemocnice, které je funkčně propojeno s částí oddělení následné péče a má tak na starosti 36 lůžek a tři ambulance (interní, gastroenterologckou a kardiologickou).


Archiv novinek

Zákaz návštěv od 16.9.2020

15.09.2020 - VÁŽENÍ PACIENTI, NÁVŠTĚVNÍCI NEMOCNICE! S OHLEDEM NA NEPŘÍZNIVOU EPIDEMIOLOGICKOU SITUACI PLATÍ V NEMOCNICI OSTROV OD 16.9.2020 ZÁKAZ NÁVŠTĚV. ZÁKAZ PLATÍ DO ODVOLÁNÍ A...

I. KOLO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO 2020

02.07.2020 - ...

Archiv novinek

U Nemocnice 1161

363 01 Ostrov

IČO: 47714913

skupinové DIČ: CZ699004572 

Copyright © 2020 NEMOS NET