Ostrovská nemocnice je nejoblíbenější nemocnicí Karlovarského kraje

12.12.2018
Již po třetí se stala nejoblíbenější nemocnicí Karlovarského kraje Nemocnice Ostrov. O primátu v kategorii Bezpečnost a spokojenost rozhodli samotní hospitalizovaní pacienti. V celostátním hodnocení obsadil Ostrov mezi 155 nemocnicemi s akutními lůžky 14. místo. V hodnocení kvality komunikace lékařů s hospitalizovanými pacienty pak získala ostrovská nemocnice v rámci celé ČR vynikající 2. místo.  Anketu každoročně vyhlašuje společnost HealthCare Institute, o.p.s. 

„Ocenění patří všem našim zaměstnancům, zejména lékařům, sestrám a zdravotnickému personálu. Těm patří největší díky! V celorepublikovém měřítku jsme obsadili 14. místo, což oproti minulému roku představuje posun o 12 míst. Na 26. místě jsme se umístili i v roce 2016 a 2017. Kvalitu naší péče dokládá i celostátní 2. místo v hodnocení komunikace lékařů s pacienty,“ uvedl ředitel ostrovské nemocnice František Werner a dodal: „Máme z toho velikou radost, obzvláště když víme, že o výsledku rozhodli samotní pacienti a hlasování probíhalo kontinuálně během celého roku 2018.“ 

Nemocnici se navíc koncem listopadu dostalo opravdu významného individuálního ocenění, když se náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Helena Piškaninová stala zdravotní sestrou Karlovarského kraje. Pacienti v Ostrově oceňují, že jsou všechny pokoje vybaveny elektricky polohovatelnými lůžky, uzamykatelnými skříněmi k uložení osobních věcí, vlastním sociálním zařízením, TV, lednicí, wi-fi připojením. 

Ve svých reakcích vyjadřují pacienti spokojenost především s prací lékařů i personálu po celý rok, lze tak usuzovat podle mnohých reakcí na sociálních sítí, podle děkovných emailů i klasických dopisů. „Opravdu nejčastěji chválí odborný a především lidský přístup personálu. Snažíme se, aby naši zaměstnanci vytvářeli pro pacienty takové podmínky, aby se u nás cítili opravdu dobře, skoro jako doma. To vše v duchu naší filozofie uplatňování odbornosti a individuálního, vřelého přístupu. Líbí se jim také krásné, moderní a čisté prostředí nemocnice, která je nově zrekonstruovaná a přilehlý nemocniční park,“ doplnil ředitel Werner.

Ostrovská nemocnice má více než 300 lůžek, jedná se o zařízení rodinného typu, které je zasazené v krásném, klidném a čistém prostředí. Součástí areálu nemocnice je Sportpark, bylinková zahrada, fontána, odpočinková místa.
V kraji má nemocnice celou řadu primátů, například oddělení psychiatrie či projekt domácí plicní ventilace (DUPV). Nemocnice má 420 kmenových zaměstnanců a 130 externích odborníků, kteří zde pracují na zkrácený úvazek.

Daří se zde bojovat i s celorepublikovým problémem, kterým je nedostatek personálu. „Posilujeme nábor, nabízíme zajímavé benefity a náborové příspěvky. Teď máme například radost, že máme nového primáře na oddělení psychiatrie,“ uzavřel Werner.

 


Archiv novinek

Zákaz návštěv od 16.9.2020

15.09.2020 - VÁŽENÍ PACIENTI, NÁVŠTĚVNÍCI NEMOCNICE! S OHLEDEM NA NEPŘÍZNIVOU EPIDEMIOLOGICKOU SITUACI PLATÍ V NEMOCNICI OSTROV OD 16.9.2020 ZÁKAZ NÁVŠTĚV. ZÁKAZ PLATÍ DO ODVOLÁNÍ A...

I. KOLO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO 2020

02.07.2020 - ...

Archiv novinek

U Nemocnice 1161

363 01 Ostrov

IČO: 47714913

skupinové DIČ: CZ699004572 

Copyright © 2020 NEMOS NET