V Nemocnici Ostrov roste zájem o jednodenní chirurgii

26.9.2018


Zájem o plánované operace jednodenní chirurgie a ortopedie v Nemocnici Ostrov roste.  Loni chirurgové odoperovali přes 700 lidí, což je o 150 více, než v předchozím roce, kdy projekt jednodenní chirurgie nemocnice spustila.
Mnohem větší nárůst je v rámci této operativy patrný ve srovnání s léty, kdy se zde operovalo v rámci všeobecné chirurgie. V rámci jednodenní ortopedie, kterou nemocnice nabízí již od roku 2009, pak lékaři mají za sebou 2000 operací, což představuje meziroční růst o 200 výkonů. Zájem o naplánované zákroky spojené s pouze jednodenním pobytem v nemocnici se zvyšuje i v letošním roce.
Pacienti se více objednávají na podzim a v zimě, větší šance získat vyhovující termín je tak na jaře a v létě. Lékaři se zaměřují na méně invazivní zákroky, ve kterých získali maximální zručnost. Chirurgické centrum je zaměřeno na laparoskopické operace žlučníku, tříselných kýl, slepého střeva, srůstů v dutině břišní, laparoskopické operace některých břišních kýl a podobně.
Objednaný pacient se do nemocnice zpravidla dostaví ráno v den operace a dle typu výkonu a pooperačního průběhu je většinou propuštěn druhý den, v některých případech i týž den ve večerních hodinách. Zázemím je lůžková stanice s jedno až čtyřlůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením, plně vybavenými pro pohodlný pobyt, především však s možností pooperačního monitorování vitálních, životních funkcí, s nepřetržitou přítomností ošetřujícího personálu. Operuje se na sálech, které splňují nejpřísnější kritéria pro laparoskopické a artroskopické výkony.

„Dnes již mohu říci, že rozhodnutí zaměřit se na tento chirurgie, tedy jednodenní chirurgii, bylo správné. Jsme jedni z mála, kteří tyto zákroky na Karlovarsku provádí. Díky vysokému počtu operací jsme v tom velmi dobří, což se nám ukazuje jako zpětná vazba od pacientů,“ říká ředitel nemocnice František Werner. Lidé by se podle jeho slov neměli bát poradit se se svým lékařem a potřebný zákrok v nemocnici domluvit a naplánovat.

 Klíčovou výhodou jednodenní chirurgie a ortopedie je skutečnost, že větší část pooperační doby stráví nemocný doma, ve známém prostředí a se svými blízkými „Při jednodenní chirurgii lékař není rozptylovaný akutními chirurgickými zákroky. Stejně jako zdravotní sestra má i chirurg čas pouze na pacienta a nemusí od něj odbíhat. Tento stav samozřejmě pomáhá hlavně pacientům. Ti vidí kolem sebe lidi, kteří se starají jen o něj,“ doplňuje František Werner.

V Nemocnici Ostrov je vedle funkční jednodenní ortopedie a chirurgie ještě vyhlášené psychiatrické oddělení, dále rehabilitační oddělení, interní oddělení, oddělení odlehčovací ventilační péče, následná intenzivní péče, dlouhodobá intenzivní péče, oddělení následné péče, gynekologická ambulance a další. Nemocnice je součástí skupiny Penta Hospitals CZ.
 


Archiv novinek

Zákaz návštěv od 16.9.2020

15.09.2020 - VÁŽENÍ PACIENTI, NÁVŠTĚVNÍCI NEMOCNICE! S OHLEDEM NA NEPŘÍZNIVOU EPIDEMIOLOGICKOU SITUACI PLATÍ V NEMOCNICI OSTROV OD 16.9.2020 ZÁKAZ NÁVŠTĚV. ZÁKAZ PLATÍ DO ODVOLÁNÍ A...

I. KOLO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO 2020

02.07.2020 - ...

Archiv novinek

U Nemocnice 1161

363 01 Ostrov

IČO: 47714913

skupinové DIČ: CZ699004572 

Copyright © 2020 NEMOS NET